Atidaroma

„Fintech“, biotechnologijos, lazerinė fizika – tai trys pramonės šakos, kuriomis Vilnius išsiskiria ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. O dar pridėkime vis augančią startuolių ekosistemą ir atvirais duomenimis paremtą verslą – už šį derinį Vilnius tarptautinių ekspertų vertinamas kaip ateities miestas. Tačiau į sostinę savo verslą kelia ir kitų sričių įmonės, tai ypač pastebima pastaraisiais metais.

Startuolių rojus „Vilnius Tech Park“

2016 m. Vilniuje duris atvėrė didžiausias Baltijos šalyse startuolių parkas „Vilnius Tech Park“. Jis vienija daugiau nei 60 organizacijų: įvairaus lygio startuolius, technologijų įmones, akseleratorius ir rizikos kapitalo fondus.

„Financial Times“ įvertinimas: Vilnius – ateities miestas

2018 m. „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio rengiami „fDi Intelligence“ rinkimai buvo itin sėkmingi Vilniui. Jis tapo daugiausia apdovanotu miestu visoje Europoje ir septintuoju geriausiu vidutinio dydžio pasaulio ateities miestu. 6-ąją vietą pasauliniame reitinge pelnė Vilniaus draugiškumas verslui. Sostinė taip pat pateko į pasaulio miestų dešimtuką vertinant ekonominį potencialą bei žmogiškuosius išteklius ir gyvenimo kokybę.

Gyvybės mokslų, lazerių technologijų ir „Fintech“ centras

Vilniuje įsikūrę 3/4 visos Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus, o šis auga net 25 proc. kasmet ir yra greičiausiai besivystantis Europoje. Visame pasaulyje garsi Lietuvos lazerių pramonė koncentruojasi išskirtinai sostinėje – čia įsikūrusios 39 iš 40 šio sektoriaus įmonių. 2018-ieji laikomi „Fintech“ srities proveržiu Vilniuje – įmonių skaičius kasmet auga dešimtimis.

Išnaudokite atvirus duomenis

Vilnius – atvirų duomenų sostinė. Nėra jokio kito miesto Europoje, kuris taip radikaliai įgyvendintų atvirų duomenų politiką. Daug miestų apie tai kalba, tačiau tik Vilniuje ši politika prieš trejus metus buvo įdiegta ir nuosekliai vykdoma. Atviri duomenys yra būtina sąlyga verslui kurti inovatyvius sprendimus.

Naujų viešbučių bumas

Vien 2018 m. Vilniuje duris atvėrė šie nauji viešbučiai: „Pacai“, „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, „Vilnia“, „ibis Vilnius Centre“, „Loop Hotel“. O artimiausiu metu prie jų prisijungs du „Hilton“ tinklo viešbučiai bei „Radisson Red“. Šiuo metu sostinės svečiams siūloma 5450 kambarių.

Vilnius – dinamiškiausiai besivystantis miestas regioneVaršuvoje vykusiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose šiemet Vilnius jau penktą kartą iš eilės pripažintas dinamiškiausiai besivystančiu paslaugų centrų miestu regione.

Tiesioginių užsienio investicijų magnetas Lietuvoje2009–2017 m. užsienio investicijos į Lietuvą siekė 5,6 mlrd. eurų ir net 80 proc. iš jų buvo investuota Vilniaus mieste. Sostinėje veikia net 83 proc. visų Lietuvoje verslą plėtojančių užsienio kapitalo įmonių.

Užsienio verslas jau sukuria trečdalį visų darbo vietų VilniujeApie užsieniečių pasitikėjimą Vilniaus stabilumu kalba ir sukurtų darbo vietų skaičiai. Remiantis „Sodros“ ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per 2018 m. užsienio kapitalo bendrovėse dirbančių žmonių skaičius didėjo 3 tūkst. ir viršijo 100 tūkst. – tai sudaro apie trečdalį visų Vilniaus miesto darbuotojų.

Tiesioginis skrydis į Londono širdį

Nuo šių metų gegužės Vilnių ir Londono širdyje esantį „London City“ oro uostą sujungs tiesioginiai skrydžiai, kuriuos vykdys LOT oro linijų bendrovė. Tokio susisiekimo ilgus metus itin trūko verslui ir siekiant pritraukti dar daugiau investicijų į Lietuvos sostinę.

Užsienio verslui – kvietimas „pasimatuoti“ Vilnių

„Workation Vilnius“ – programa, leidžianti užsienio įmonėms išbandyti Vilnių, čia derinti darbą ir atostogas. Pernai į Vilnių išmėginti šios programos buvo pakviestos 3 užsienio bendrovės.

Nauji verslo pasaulio vardai kalba už save

Vien per pastaruosius kelerius metus Vilnių savo verslo plėtrai pasirinko „Booking.com“, „Moody’s“, „Yara“, „Arctic Adventures“ ir kitos tarptautinės bendrovės.