Atidaroma

Vilnius – vienintelis Lietuvos miestas, kuriame vaikų skaičius auga. Ši džiugi tendencija kelia ir nemažai iššūkių kalbant apie darželius bei mokyklas. Per pastaruosius ketverius metus Vilniaus savivaldybė pasistengė, kad vaikus auginti Vilniuje būtų kuo paprasčiau – teigiami pokyčiai palietė ir darželius, ir mokyklas.

Žaiskite visame mieste!

Vilniuje yra daugiau kaip pusė tūkstančio žaidimų aikštelių vaikams, tačiau jų niekada nebus per daug – savivaldybė įrengė dar 130 naujų.

Būkite ramūs, palikę vaikus darželiuose

 • Sutvarkyta registracijos į darželius sistema – tėveliai nebeturi kankintis naktimis ir klausytis paaiškinimų apie kibernetines atakas.
 • Mokama 100 eurų kompensacija tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius.
 • Pagaliau darželiai ir mokyklos tinkamai finansuojami – skirtos adekvačios lėšos aplinkai kurti, taip pat kiekvieno darželinuko ar moksleivio ūkinėms reikmėms paskirta atitinkamai po 53 ir 63 eurus.
 • Dėl šių sprendimų į darželius patenka visi vaikai ir vis arčiau namų. Kadencijos pradžioje vietų darželiuose trūko net 7000 jaunųjų vilniečių.
 • Padidinti atlyginimai tiems, kas rūpinasi vaikais darželiuose, – auklėtojoms (padidinta 150 eurų), jų padėjėjoms ir virėjoms (padidinta 50 eurų).
 • Pertvarkius, įsigijus naujas arba išsinuomojus patalpas įrengti šie darželiai: „Gluosnis”, „Ąžuolas”, „Žolynas”, „Giliukas”, „Malūnėlis”, „Kodėlčiuko” skyrius bei „Pilaituko”, „Pumpurėlio”, „Pasakos” ir „Gilužio” filialai.

Kaip buvo prieš 4 metus?

Tėvai piktinosi neveikiančia registracijos į darželius sistema, didelė dalis vilniečių vaikų taip ir likdavo nepriimti, o darželiai dėl nepakankamo finansavimo buvo priversti rinkti lėšas iš tėvų paprasčiausiems poreikiams tenkinti.

Keičiasi Vilniaus mokyklos

 • Švietimo srities finansavimas nuo 2015 m. išaugo dvigubai ir 2019 metais viršija 300 mln. eurų.
 • Per ketverius metus sutvarkyta rekordiškai daug mokyklų. Taip pat padidintas jų finansavimas – tėveliams nebetenka savo lėšomis spręsti mokyklos problemų.
 • Dirbančioms šeimoms nebereikia sukti galvos, kas po pamokų galėtų prižiūrėti jų pradinukus. Vilniaus savivaldybė nuo šiol finansuoja visos dienos mokyklą – pradinukai gali likti prailgintos dienos klasėse iki 18 val., o tėveliams tai papildomai nekainuoja.
 • Vilniaus savivaldybė finansavo dešimties kūrybinių dirbtuvių „FabLab“ sukūrimą Vilniaus mokyklose – jose skatinamos inovacijos ir ugdomas verslumas.
 • Vilnius įvedė elektroninius vaiko sveikatos pažymėjimus. Tai reiškia, kad tėvams nebereikia gaišti laiko ir laukti eilėse, nešioti pažymų iš poliklinikos į mokyklą.

Vasarą –
į stovyklasVasaros stovykloms remti finansavimas padidintas 7 kartus – tai leidžia net 8 tūkst. vilniečių vaikų smagiai leisti vasarą 150-yje savivaldybės remiamų vasaros stovyklų. Iš jų – apie 2,2 tūkst. vaikų iš socialiai remtinų šeimų.

Žemėlapis „Vilnius vaikams“ – atraskite sostinęSukurtas unikalus žemėlapio tipo žaidimas „Vilnius vaikams“ leidžia kolekcionuoti miesto patirtis. Žemėlapyje rasite 15 netipinių lankytinų vietų, apie kurias net ir suaugę vilniečiai nedaug ką žino.

Ugdykite programavimo įgūdžiusVilniuje gimusi nacionalinė iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ išplito visoje Lietuvoje. Padedant Vilniaus savivaldybei 2017 m. visi sostinės penktokai gavo po mikrokompiuterį „BBC Micro:Bit“. Projektas tęsiamas ir toliau – įtraukiamos aktyviausios klasės iš visos Lietuvos.