Atidaroma

Dažnai nevertiname arba nepastebime to, kas yra arčiausiai mūsų. Ar atkreipėte dėmesį, kaip keičiasi jūsų aplinka – namai, kiemai ir rajonai? Per ketverius metus atsiradę pokyčiai vėl leidžia mėgautis mus supančiomis erdvėmis. Kartais geram poilsiui ar aktyviai veiklai pakanka savo kiemo.

Vėl galima pasivaikščioti po kiemą

Į užmirštus ir nuskurusius Vilniaus kiemus pagaliau atkreiptas dėmesys. Per 4 metus jų sutvarkyta rekordiškai daug – 1205 daugiabučių kiemai.

Kaip buvo prieš 4 metus?

Per ankstesnius 4 metus išasfaltuota vos 10 kiemų.

Per 4 metus sutvarkyti 1205 daugiabučių kiemai

Užeikite ir į kaimyno kiemą – atskirti rajonai vėl draugauja

Viršuliškių ir Karoliniškių rajonus sujungė naujas pėsčiųjų ir dviratininkų viadukas per T. Narbuto gatvę. Tai padeda ir pėsčiųjų saugumui, ir vairuotojams – T. Narbuto gatvėje panaikintos nebereikalingos ir saugumo stokojančios pėsčiųjų perėjos.

Atliekų konteineriai – po žeme

Vilniaus kiemuose pradėta plėtoti požeminių atliekų konteinerių sistema. Iki kitų metų atsirasiančios net 780 pusiau požeminių konteinerių aikštelių padės palaikyti tvarką kiemuose.

Žalieji koriai – tam, kad automobiliai nesigrūstų bet kur

Vilniaus savivaldybė įrengė daugiau nei 40 žaliųjų korių aikštelių kiemuose – taip atsirado 1600 vietų automobiliams statyti daug tvarkingiau nei iki šiol.

Būkite savo namo šeimininkai

Savivaldybė suteikė galimybę patiems daugiabučių namų gyventojams pasirinkti savo būsto administratorių. Tokią progą gavę daugiau nei 4 tūkst. daugiabučių namų Vilniuje gyventojai dviejų turų rinkimuose sprendė – palikti esamą administratorių ar pasirinkti naują.

Kaip buvo prieš 4 metus?

Namų administratorius savivaldybė paskirdavo savo nuožiūra, gyventojams nebuvo suteikta teisė rinktis.

Pasitelkite fantaziją tvarkydami kiemą – savivaldybė prisidės

Parengta ir pradėta įgyvendinti „Kaimynijų“ programa – savivaldybė skiria po 10 eurų kiekvienam atnaujinto kiemo kvadratiniam metrui. Čia galite įsirengti žaidimų aikšteles, pavėsines, pasivaikščiojimo takus, suoliukus ar kitokią jūsų pageidaujamą aplinką. Įdomu?

www.vilnius.lt/kaimynijos