Atidaroma

Miestas, kaip ir kiekvienas žmogus, turi savo piniginę, savo išlaidas, savo pajamas. Neatsakingas finansų planavimas jau buvo priartinęs Vilnių prie bankroto ribos. Sostinė išmoko pamokas ir dabar padeda savo gyventojams ne tik sutaupyti, bet ir užsidirbti. Kaip?

Imkite pavyzdį iš sostinės!

Per ketverius metus Vilniaus skola sumažėjo beveik perpus, o darbų kiekis mieste tik paaugo. Racionaliai taupyti ir apmąstyti kiekvieną išleidžiamą eurą – tai patarimai, kuriuos Vilnius gali duoti kiekvienam.

Kaip mažėja Vilniaus skola (milijonais Eur)

Miesto įmonės miestiečiams neša pelną

2016 m. vykusi savivaldybės įmonių valdymo reforma labai greitai davė teigiamų rezultatų – miesto įmonės pradėjo dirbti pelningai. Tai leidžia sumažinti UAB „Vilniaus vandenų“ vandens kainą, aplinką tvarkanti UAB „Grinda“ išmoka dividendus gyventojams, o UAB „Vilniaus viešasis transportas“ pelnas virto naujais miesto autobusais.

Kaip buvo prieš 4 metus?

Kaip nebuvo rūpinamasi savivaldybės įmonių veiklos efektyvumu ir skaidriu valdymu, įrodo vienas pikantiškas pavyzdys: „Grindos” teritorijoje veikė nuosava neaiškios paskirties degalinė – šiuo metu ji uždaryta.Vilniuje gyveni – daugiau uždirbiPer trejus metus nuo 2014 m. iki 2017 m. ženkliai padidėjo skaičius vilniečių, kurie gauna aukštesnes pajamas. 1000 ir daugiau eurų uždirbančių asmenų 2014 m. buvo 25,6 proc. nuo visų dirbančiųjų, o 2017 m. šis skaičius jau paaugo iki 37,3 procento.Išleiskite mažiau buitinėms reikmėmsPer ketverius metus Vilniuje mažėjo visos paslaugų, aktualių gyventojams, kainos: vandens, šildymo, atliekų tvarkymo. Skaičiuojama, kad vandens kainos per ketverius metus vilniečiams vidutiniškai sumažėjo ketvirtadaliu, išlaidos šildymui – penktadaliu, o atliekų tvarkymo išlaidos daugeliui namų ūkių sumenko nuo 30 proc. iki 2–3 kartų.Miestas išlaisvintas iš milijoninių pančių15 metų miesto šilumos tinklai priklausė prancūzų bendrovei „Veolia“, ir, kaip aiškėja, gyventojai per šį laikotarpį už šilumą galimai permokėjo milijonines sumas. Šiuo metu Vilniaus savivaldybė ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ vilniečių interesus gina tarptautiniame arbitraže – jam pasibaigus sėkmingai, vilniečiai atgaus permokėtus 350 mln. eurų.

Kaip buvo prieš 4 metus?

Štai kelios antraštės iš žiniasklaidos. Jos primena, kokioje duobėje 2015 m. buvo sostinė:

„Vilnius skęsta: miesto skola iki metų pabaigos gali išaugti iki 1,5 milijardo litų“
„Ekonomistai: „Vilnius gali bankrutuoti““
„Vilnius neįgyja skolintojų pasitikėjimo, nes sostinės finansams trūksta skaidrumo ir niekas negarantuoja, kad vėl nebus imtasi naujų investicijų“
„Vilnius skęsta, jo įstaigos klesti“
„Viešojo transporto profsąjunga atskleidžia tiesą: ne tik troleibusų, bet ir autobusų techninė būklė kritinė“
„Vilniaus valdžios krachas: pinigų nebėra, skolos didžiulės, bankai nebeskolina“