Atidaroma

Kultūros mieste niekada nebus per daug. Ji negali būti uždaryta tarp keturių sienų – turi trykšti miesto skersgatviuose, parkuose, netikėtose erdvėse. Per ketverius metus Vilnius padarė daug, kad kiekvienas kultūros gerbėjas galėtų mėgautis ja. Išsirinkite mėgstamą sritį, o dar geriau – ateikite su savo idėja – originaliausios virsta realiais projektais Vilniuje.

Kultūros stebuklas Vilniuje – MO muziejus

Atraskite nematytą lietuvišką meną naujausiame Vilniaus perle – MO muziejuje. Lyg meteoritas į Vilniaus kultūros padangę įsiveržęs muziejus vilioja ir savo architektūra, ir gausybe kultūrinių renginių. Nuostabiausia tai, kad šis muziejus – vienos šeimos iniciatyva; ją įgyvendinti padėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė. Verslininkai Butkai už šį puikų darbą sostinei buvo pagerbti – tapo Vilniaus miesto garbės piliečiais.

Menas netikėtose erdvėse – „Kuriu Vilnių“ projektai

Miesto inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ pritraukė tuntą menininkų ir atgaivino primirštas vietas. Šiemet tokia programa vyks antrą kartą – menininkų idėjoms įgyvendinti skirta 0,5 mln. eurų. Atraskite keletą tokių meno kūrinių, pernai papuošusių Vilnių:

  • Mykolo Saukos skulptūros sugrąžino primirštą Viršuliškių miško parką (Laisvės pr. 57) į miesto žemėlapį.
  • Oro uosto prieigos pasipuošė skulptūra raketų išradėjui Kazimierui Simonavičiui.
  • Mieste kursuoja jaunųjų Lietuvos ir Estijos tapytojų originaliai apipavidalinti troleibusai – „Tapybos maršrutizatoriai“.
  • Projektas „Sienos prisimena“ pasakoja tarpukario žydų gyvenimo istorijas, atgijusias ant Vilniaus senojo žydų kvartalo sienų.

Nebeerzinantis Žaliasis tiltas

Ilgai vilniečius erzinusios Žaliojo tilto skulptūros buvo nukeltos, o jų vietoje atsiras skirtingų, nuolat keičiamų meno instaliacijų. Nepražiopsokite, kai Žaliasis tiltas atsinaujins!

Pasisveikinkite su Nepriklausomybės akto signatarais

Jis vėl Vilniuje – Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarui dr. Jonui Basanavičiui jo gimimo dieną, lapkričio 23-iąją, atidengtas paminklas ir įrengta aikštė. Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga buvo prisiminti ir kiti svarbūs šio įvykio kūrėjai – broliai Vileišiai, jiems pagerbti paminklas iškilo prie Neries.

Legenda atgimsta – prisikels „Rotonda“

MGedimino kalno papėdėje jau daugiau nei du dešimtmečius apleista stovėjusi ledainė „Rotonda“ pagaliau sulauks naujakurių. Sostinės savivaldybė skelbs ilgalaikės nuomos konkursą, o šis, tikimasi, padės prikelti unikalų statinį.