Atidaroma

Miestas gyvas tik tuomet, kai jame šurmuliuoja žmonės. Savivaldybės užduotis – sukurti galimybes vilniečiams kuo daugiau laiko praleisti mieste, lankyti kuo daugiau pramogų. Nuo automobilių išlaisvintos gatvės virsta tikromis miestiečių socializacijos vietomis, atgimę parkai pritraukia naujus festivalius, o šalta žiema netrukdo, kai yra ką veikti ar į ką pažiūrėti – Vilnius jau gyvas ištisus metus.

Nauja Vilniaus gimtadienio tradicija – Šviesų festivalis

Sausio 25-oji tik pastaraisiais metais pradėta švęsti kaip Vilniaus gimimo diena. Šiemet šia proga buvo surengtas pirmasis Vilniaus šviesų festivalis. 27 šviesų instaliacijos į Senamiestį priviliojo dešimtis tūkstančių vilniečių – akivaizdu, kad gimė nauja Vilniaus gimtadienio šventimo tradicija.

Festivalis „PaVINGiuojam“: opera tarp tulpių, daug sporto ir maisto fiesta!

Vilniečių pamėgtas Vingio parkas iš miško virto tikru miestietišku parku ir kiekvieną pavasarį per tulpių žydėjimą kviečia apsilankyti 2 dienų festivalyje „PaVINGiuojam“. Patinkamos veiklos, muzikos, maisto festivalyje randa jaunimas ir senjorai, sportininkai ir gamtos mylėtojai, šeimos su mažyliais.

Naujos pėsčiųjų gatvės senamiestyje sukūrė traukos centrus

Po rekonstrukcijos atnaujinta ir pėstiesiems paskirta Vilniaus gatvė tapo naktinės miesto kultūros traukos vieta. Panašų renesansą išgyvena siaura A. Savičiaus gatvelė – ji po rekonstrukcijos savaitgaliais atitenka tik pėstiesiems. Visi vilniečiai galėjo būti šių nuostabių pokyčių liudininkai – kaip primiršta gatvelė tapo socializacijos, kultūrinių renginių ir net bažnyčios atgimimo vieta. Pėstiesiems sugrįžo ir Gedimino prospekto dalis – sutvarkius automatinius užtvarus, savaitgaliais čia nebereikia saugotis automobilių.

Reikšmingiausios Lietuvai datos –ryškiausios Vilniuje

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventė pernai, Vasario 16-ąją, daugeliui vilniečių įstrigo atmintyje – pilnos gatvės žmonių, laužų šiluma ir užburiantis vienybės jausmas. Dar kartą šimt­metis buvo pažymėtas vasarą – Šimtmečio piknikas Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną prie Baltojo tilto priviliojo tūkstančius šeimų. Sostinė įrodė, kad svarbiausias Lietuvai šventes turime ne tik minėti, bet ir švęsti.Atnaujinta Kaziuko mugėVasaros stovykloms remti finansavimas padidintas 7 kartus – tai leidžia net 8 tūkst. vilniečių vaikų smagiai leisti vasarą 150-yje savivaldybės remiamų vasaros stovyklų. Iš jų – apie 2,2 tūkst. vaikų iš socialiai remtinų šeimų.Festivaliai, išjudinantys miestąSukurtas unikalus žemėlapio tipo žaidimas „Vilnius vaikams“ leidžia kolekcionuoti miesto patirtis. Žemėlapyje rasite 15 netipinių lankytinų vietų, apie kurias net ir suaugę vilniečiai nedaug ką žino.Daininga sostinėVilniuje gimusi nacionalinė iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ išplito visoje Lietuvoje. Padedant Vilniaus savivaldybei 2017 m. visi sostinės penktokai gavo po mikrokompiuterį „BBC Micro:Bit“. Projektas tęsiamas ir toliau – įtraukiamos aktyviausios klasės iš visos Lietuvos.