Atidaroma

Vilnius suvilioja, įtraukia, apžavi – tokiais įspūdžiais dalijasi turistai, nusprendę atvykti į Lietuvos sostinę. Kuo daugiau svečių – tuo geriau miestiečiams. Todėl miestas turi būti žaismingas, sugebėti vilioti, nuolat skleisti žinią apie save. Vis garsiau per pasaulį skambanti Kalėdų eglė, Europos „G taško“ reklama, mažiausias pasaulyje (nano) Jėzus ar tiesiog „Žvaigždžių karų“ kardu padabinta Gedimino skulptūra per miesto gimtadienį – taip juvelyriškai ir žaismingai iš mažų detalių dėliojamas patrauklus Vilniaus įvaizdis. O sėkmingus rezultatus liudija augantis turistų srautas ir vis pilnesnės sostinės gatvės.

Vilniaus reklama, užkariavusi pasaulį

Praeitą vasarą „Go Vilnius“ reklamos kampanija, kurioje Vilnius vaizduojamas kaip Europos „G taškas“, prikaustė pasaulio dėmesį. Daugiau nei 1000 publikacijų visame pasaulyje ir pasiekta 600 mln. auditorija. Prasidėjusi nuo studentų idėjos, ši reklamos kampanija tapo turbūt sėkmingiausia per visą sostinės istoriją.

Nanoprakartėlė ir virtualus Gailestingumo paveikslas

Vilniaus mokslininkų kūriniai sugeba užburti pasaulį. 2017 m. čia sukurta mažiausia pasaulyje prakartėlė – pasitelkęs trimačio lazerinio nanospausdinimo technologijas, VGTU „Linkmenų fabrikas“ sukūrė prakartėlę, telpančią į adatos skylutę. Prezidentė padovanojo kūrinį Popiežiui. O pernai, per Popiežiaus vizitą Lietuvoje, Vilnių garsinantis Dievo Gailestingumo paveikslas atgijo virtualioje realybėje.

„Lonely Planet“ rekomenduoja Vilnių

Didžiausias pasaulyje kelionių vadovų leidėjas „Lonely Planet“ pripažino Vilnių viena iš dešimties labiausiai rekomenduojamų aplankyti vietų Europoje 2018-aisiais. Nuo „Lonely Planet“ neatsilieka ir kiti kelionių vadovai, per pastaruosius ketverius metus ne kartą traukę Vilnių į rekomenduojamų aplankyti pasaulio miestų dešimtukus.

Gatvių pavadinimai kalba svečių kalbomis

Kaip pagarbos Vilniaus tautinėms bendrijoms ir draugiškoms miestui šalims ženklas, Vilniuje įrengtos 12 skirtingų tautų, šalių ir asmenų vardais pavadintų gatvių dekoratyvinės lentelės. Jose gatvių pavadinimai parašyti originalia tos tautos kalba. Vilnius visą laiką buvo daugiatautis miestas, o šie maži dekoratyviniai akcentai tik išryškina tai.

Vilioja net šviesoforai

Kur dar pasaulyje matėte šviesoforus, kovojančius už lyčių lygybę? Tokių pernai atsirado Vilniuje, Konstitucijos prospekte. Akcijos „Žalia šviesa lygioms galimybėms“ starto metu uždegti šviesoforai vaizduoja moters siluetą.

Vilnių nori pamatyti vis daugiau svečių

Aktyvūs Vilniaus rinkodaros veiksmai vis daugiau turistų vilioja į miestą. 2014 m. Vilniaus apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 928 tūkst. svečių, o 2017 m. jų buvo jau 1,07 milijono. Pagal pirmų trijų ketvirčių rezultatus 2018-ieji buvo dar gausesni turistų.

Gidas užsieniečiams, norintiems įsikurti čia

Jei jūsų draugai iš užsienio norės gyventi laimingiau ir susigundys persikelti į Vilnių, pasiūlykite jiems skaitmeninį gidą „Relocation Guide“, kurį „Go Vilnius“ sukūrė tam, kad mieste būtų galima kuo lengviau įsikurti ir rasti reikalingą informaciją.

Kalėdų eglė – naujoji Vilniaus vizitinė kortelėNorite privilioti draugus iš užsienio šaltuoju sezonu į Vilnių? Kvieskite gruodį! Vilniečiai ir pasaulis jau pripranta – Vilniaus eglė ir Kalėdų miestelis stebina kasmet. Dėmesio jai skiria didžiausi pasaulio žiniasklaidos kanalai, tokie kaip milijonines auditorijas turintys „USA Today“, „New York Post“, kelionių portalas „Matador Network“ ir kiti. O šiemet viliojo dar ir alternatyvus Kalėdų miestelis atgimstančiame Stoties rajone – „Šv. Stotis“.

Paprasta atskristi į Vilnių2018-ieji Vilniaus oro uostui buvo rekordiniai – pervežta net 4,92 mln. keleivių (prieš ketverius metus šis skaičius šiek tiek viršijo 3 mln.). Skrydžių krypčių skaičius į Vilnių šiuo metu taip pat didesnis nei bet kada anksčiau, todėl užsienio svečiams nebėra sudėtinga keliauti į Lietuvos sostinę.

Vilnius – laimingiausia Europos sostinėTokie „Eurostat“ tyrimo rezultatai paskelbti 2016-aisiais. Net 98 proc. sostinės gyventojų yra patenkinti gyvenimu Vilniuje. Už jo nugaros liko tokie miestai kaip Stokholmas, Viena, Kopenhaga.

Įamžintas B. Nemcovo atminimas

Vilnius – antrasis pasaulyje miestas, drąsiai įamžinęs rusų demokrato Boriso Nemcovo atminimą. Jo vardu pavadintas skveras priešais Rusijos ambasadą. Tai – ir žinia, ir pagarbos ženklas šiai iškiliai Rusijos politikos asmenybei.