Atidaroma

Vilnius gali ir turi padėti su sunkumais susidūrusiems savo piliečiams. O tie, kurie rūpinasi tokiais vilniečiais, privalo gauti deramą atlygį. Šios dvi taisyklės aprėpia Vilniaus socialinės politikos gaires, kuriomis vadovaujantis pastaraisiais metais buvo pasiekta ženklių teigiamų pokyčių.

Atgimusi bažnyčia – užuovėja nusikaltimų aukoms

Vidaus reikalų ministerija ir Vilniaus savivaldybė sutarė, kad Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, esanti A. Savičiaus gatvėje, rūpinsis prekybos žmonėmis aukomis. Kartu ši bažnyčia jau tapo bendruomenės susibūrimo ir jaukių kultūrinių renginių vieta gyvybe alsuojančioje A. Savičiaus gatvelėje.

Didesni atlyginimai socialiniams darbuotojams

Nuo pernai beveik 50 proc. padidintas socialinių darbuotojų atlyginimas Vilniuje.

Medikams – iki 20 proc. didesni atlyginimai

Vilnius vienintelis Lietuvoje ėmėsi skatinti medikus pasilikti dirbti namuose ir neišvykti svetur – skyrė papildomų savivaldybės biudžeto lėšų sostinėje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų ir kartu su jais dirbančių slaugytojų atlyginimams didinti. Šių svarbių specialistų atlyginimai Vilniuje pakilo iki 20 proc., tam kasmet skiriama apie 4 mln. eurų.

Globėjų skatinimasTam, kad kuo daugiau vaikų augtų šeimose, o ne vaikų namuose, Vilniaus savivaldybė globėjus skatina tiek didesniu finansavimu, nei numato valstybė, tiek išplėsta programa globėjams parengti.

Vaikams – šeimos vietoje vaikų namųVilnius sparčiausiai Lietuvoje įgyvendina globos namų pertvarką. 2015 m. pradėta reforma leidžia išformuoti jau trečius vaikų globos namus iš ketverių. Nuo reformos pradžios Vilniuje iš vaikų globos namų į šeimas iškeliavo beveik 400 vaikų. Pernai vaikų globos sistemos pertvarkai Vilniaus miesto savivaldybė skyrė net 6,9 mln. eurų.

kirtimų taboras sumažėjo perpusKirtimų taboras ilgą laiką buvo viena skaudžiausių ir sunkiausiai sprendžiamų Vilniaus problemų. Aktyvią romų socialinę integraciją vykdančios Vilniaus savivaldybės ir jos partnerių pastangomis per kelerius pastaruosius metus taboro gyventojų sumažėjo perpus.

Naujas socialinis daugiabutis

2017-ųjų pabaigoje duris atvėrė naujas sostinės savivaldybės socialinis daugiabutis. Jis namais tapo daugiau kaip 180 socialinio būsto eilėje laukiančių vilniečių. Kartu su kitais savivaldybės veiksmais tai padėjo drastiškai sumažinti eilę socialiniam būstui gauti.

Norite prisidėti? Palaikykite gražias iniciatyvas

Pernai Vilniuje atidarytas restoranas „Pirmas blynas“. Lietuvos sostinėje gyvenančio olando atidarytame restorane dirba žmonės su negalia. Socialinę misiją Vilniuje atlieka ir jau gerokai ilgiau veikiantis salotų baras „Mano guru“.