Atidaroma

Pakeliaukime į netolimą ateitį – koks bus Vilnius šiemet, kitąmet ar dar po kelerių metų? Šie keli konkretūs sumanymai nėra vien tolimos miesto vizijos, priešingai – jie jau virto realiais projektais arba yra pradėti įgyvendinti. Ir tai tik maža dalis visų teigiamų pokyčių, kurių laukia greitai augantis Vilnius.

Daugiafunkcis kompleksas

30 metų nesėkmingai statyto nacionalinio stadiono ant Šeškinės kalvos nesėkmės baigiasi. Baigus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje konkursą, derybos tęsiamos su vienu dalyviu. Planuojama, kad jau 2022 m. ant Šeškinės kalvos bus įrengtas ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų stadionas bei sporto muziejus, 300 vietų vaikų darželis, 3 ar daugiau futbolo aikštelių, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centras, biblioteka.Du baseinai viename: Lazdynų baseinasŠiemet duris atvers antrasis po Nepriklausomybės atkūrimo Vilniaus miesto savivaldybės pastatytas baseinas. Tarptautinius plaukimo federacijos reikalavimus atitinkantis Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras turės du vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 m ilgio plaukimo baseinus. Aštuonių takelių 50 m baseinas bus skirtas plaukti, o 25 m – ir šuoliams į vandenį.Stoties rajonas taps neatpažįstamasPernai pristatyta pietinės miesto dalies vizija (sumanymas sujungti Stoties ir Naujininkų rajonus) įgauna pagreitį. Planuojama geležinkelio stoties teritoriją atnaujinti radikaliai, čia tilps ir nauja autobusų stotis. Greta mobilumo centro – laisvalaikio erdvės, verslo centrai. Be to, pokyčiai laukia visame Stoties rajone. Šį užsimota paversti šiuolaikinės miesto kultūros centru.Ilgalaikė ambicija – pertvarkyti Ukmergės gatvęVilniuje planuojama iš esmės pertvarkyti Ukmergės gatvę. Projektas turėtų trukti 15–20 metų, tačiau jį įgyvendinus nejauki ir nemiestietiška gatvė taptų patraukli pėstiesiems ir dviratininkams, joje žaliuotų 1500 medžių. Gatvės atnaujinimo vizija: www.ukmergesgatve.lt.

Atnaujinta Neries krantinė vilios vilniečius

Iki šių metų pabaigos bus baigti Neries krantinės paskutinio rekonstrukcijos etapo darbai. Tarp Žaliojo tilto ir Tuskulėnų dvaro bus įrengtos aktyvaus laisvalaikio ir rekreacijos zonos.

Gatvių transformacijos: 3 dideli infrastruktūros projektai

Vilniaus laukia 3 grandioziniai infrastruktūros projektai, kurie pagerins susisiekimą mieste: Liepkalnio, Minsko ir Žirnių gatvių viadukas, Šiaurinė gatvė ir Mykolo Lietuvio gatvė. Pirmieji darbai iš šių trijų šiemet jau turėtų prasidėti statant Liepkalnio g. viaduką.

Naujas Vilniaus simbolis ant Tauro kalno – Nacionalinė koncertų salė

Jau 2023 m. nuo Taurakalnio į miestą žvelgs nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė. Tarptautinis architektūrinis Nacionalinės koncertų salės Vilniuje konkursas bus skelbiamas netrukus. Planuojama, kad salė kainuos apie 50 mln. eurų.

Energetikos ir technikos muziejus keičia rūbą

Po kelerių metų ši vieta taps nauju įspūdingu traukos centru sostinėje: atnaujintame Energetikos ir technikos muziejuje planuojama dar daugiau interaktyvumo, patrauklių veiklų visai šeimai. Po vienu stogu tilps energetikos ir technikos istorija bei naujos edukacinės erdvės kūrybai, šiuolaikiniam mokslui.

Atgims planetariumas – virs mokslo centru moksleiviams

Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus universitetu jau 2021 m. planuoja vietoje VU planetariumo įkurti 15 laboratorijų STEAM mokslo centrą moksleiviams ir mokytojams.

Neris turės naują tiltą

Savivaldybė rengiasi tiesti naują ir įspūdingą pėsčiųjų tiltą per Nerį – nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“. Tiltas sujungs Lazdynus ir Vilkpėdę su Naujamiesčiu, o pėstiesiems ir dviratininkams leis patogiau pasiekti „Litexpo“.

Kokios permainos įvyks Vilniuje artimiausiais metais?

  • Bus atnaujinta Operos ir baleto teatro aplinka.
  • Bus rekonstruota Vokiečių gatvė.
  • Bus baigtos tvarkyti seniausios Vilniuje Rasų kapinės.
  • Gatvių potvyniams ateis galas – bus atlikta didžiulė T. Narbuto–Saltoniškių g. nuotekų tinklų rekonstrukcija.
  • Prie Žalgirio gatvės bus įrengtas japoniškas sodas.
  • Vien artimiausiu metu Vilniuje bus įrengta 60 elektromobilių įkrovimo stotelių.
  • Bus sutvarkyta Neries senvagės teritorija – atgimstančio Šnipiškių kraštovaizdžio simbolis
.