Atidaroma

Anksčiau iš užsienio į Vilnių grįžę gyventi žmonės pastebėdavo, kad sostinėje gyventi gera, bet dar kažko trūksta: stinga Berlyno alternatyviosios kultūros ir atvirumo, Londono daugiakultūriškumo ir visų pasaulio virtuvių viename mieste, Amsterdamo laisvės ir atsipalaidavimo, Niujorko greičio ir nevaržomos energijos 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.
Vilniečiai (naujakuriai ir nuo seno čia gyvenantys miestiečiai) galbūt net nespėjo pamatyti, kada ir kaip jų mylimas miestas pasikeitė. Jame jau galima rasti Berlyno, Londono, Niujorko ir Amsterdamo. Vilniaus misija ir prigimtis nepaneigiama – būti laisvės bastionu, atviriausiu, demokratiškiausiu ir labiausiai kviečiančiu bei naujausias tendencijas rodančiu Lietuvos miestu.

Sumenėkite sostinėje

Būti „prie meno“ Vilniuje dar niekada nebuvo taip paprasta. Per pastaruosius metus mieste pradėjo veikti net 4 nauji meno centrai – senamiestyje duris atvėrė MO ir Samuelio Bako muziejai, Užupyje atidarytas Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“, o Naujamiesčio akcentu tapo gatvės meno galerija po atviru dangumi „Open Gallery“. Atraskite juos, mėgaukitės meno kolekcijomis.

Ragaukite Vilnių

Per kelerius metus Vilniuje užderėjo gurmaniško maisto ir kavinių turgų. Prieš metus Ukmergės gatvėje duris atvėrė „Benedikto turgus“, prieš keletą mėnesių senamiestyje kino ir maisto mėgėjus pradžiugino „Downtown Food Hall“, siūlantis tuo pačiu metu žiūrėti filmus ir skanauti įvairiausių pasaulio virtuvių madingiausius patiekalus, o šiltuoju sezonu verta užsibūti atgijusioje ir miestietišku šurmuliu klegančioje A. Savičiaus gatvėje, pirmiausia aplankius Tymo turguje įsteigtą maisto vagonėlių turgų po atviru dangumi – „Open Kitchen“.
Vilnius tapo ne tik daug skanesnis, bet ir energingesnis – tiek naujų vietų neleidžia kavos gurmanams sostinėje skųstis kofeino trūkumu. Geros kavos vietų Vilniuje tiek daug, kad galima ir pasiklysti, tad joms sužymėti išleidome specialų „Geros kavos žemėlapį“.

Atraskite naktinį miestą

Ką veikia Vilnius, kai dauguma jo gyventojų miega? Be to, kad tvarkosi, šluojasi, remontuojasi ir visaip kaip ruošiasi naujai dienai, miestas dar suspėja ir pramogauti, sportuoti, pasinerti į kultūrą kartu su jumis.
Palaipsniui Vilnius tampa gyvu ir patraukliu Europos didmiesčiu. Daugybė koncertų, renginių ir profesionalių atlikėjų pasirodymų, naktiniai klubai ir barai, kirpyklos, valyklos ir sporto klubai, atviri iki vėlumos ar net visą parą, – visa tai rodo Vilniaus ambiciją tapti sėkmingu naktinės ekonomikos startuoliu.
„Kultūros naktis“, „Muziejų naktis“, „Naktinė halė“ – tai jau net ne renginiai, o miesto kultūros reiškiniai. Jei dar nepatyrėte šių reiškinių, nemiegokite ir ateikite į muziejus, miesto skverus ir aikštes ar net Halės turgų, pasisveikinkite su naktiniu sostinės gyvenimu. O į naktinį Vilnių jau daugiau nei trejus metus veža naktiniai miesto autobusai.

Vilniuje yra vietos alternatyvai

Be tradicinių renginių, Vilnius siūlo ir nišinių, gurmaniškų, netikėtų projektų. Praeitą rugpjūtį ir rugsėjį teritorijoje nuo Halės turgaus iki geležinkelio stoties sekmadieniais veikė pats tikriausias šių laikų turgus – „Turgus 2.0“. Pylimo gatvėje gimusi „Turgaus 2.0“ iniciatyva subūrė vietinius smulkiuosius ūkininkus ir daržo gėrybių augintojus, gastronomijos eksperimentatorius ir entuziastus, kino ir muzikos mylėtojus į vieną bendruomenę.
Naujais projektais Stoties rajonas stebina ir žiemą – visą mėnesį geležinkelio stoties teritorijoje veikė alternatyvus Kalėdų miestelis „Šv. Stotis“. Nepriklausomo Kalėdų miestelio akcentai – restoranas vagone, daugiau nei 10 maisto vagonėlių ir „pop-up“ šefų, netradicinė Kalėdų eglutė.

Nėra netinkamų orų, yra tik netinkama apranga

Laisvalaikis Vilniuje žiemą dabar – dar turtingesnis! Visą žiemą Lukiškių aikštėje veikia didžiulė čiuožykla, o dar 20 mažesnių nemokamų čiuožyklų išlietos prie mokyklų beveik visuose miesto rajonuose.
Verkių ir Pavilnių parkai kviečia grožėtis žiema miške ir sportuoti – leiskitės į nuotykius pėsčiųjų ir slidininkų žygiuose.
Jei norisi dar didesnių iššūkių ir dar daugiau adrenalino, aplankykite Vilniaus mažąsias Alpes – Liepkalnio žiemos pramogų parką. Iš 10 skirtingo sudėtingumo trasų sau tinkamą išsirinks ir pradedantieji, ir kalnų fanatikai, profesionalai.