Atidaroma

Miestas – lyg didelė žaidimų aikštelė visiems. Bėgti, važiuoti dviračiu, plaukti baidare, žaisti badmintoną, turkštis fontane ar ramiai skaityti knygą viename iš skverų – kiekvienas vilnietis gali rasti sau tinkančią aktyvią veiklą. Vilniaus miesto savivaldybės funkcija – užtikrinti, kad tokių veiklų kasmet būtų vis daugiau. Atraskite sau patrauklų užsiėmimą ir pirmyn į miestą!

Palenktyniaukite su Nerimi

Neris, anksčiau tik skyrusi miestą į dvi dalis, dabar tampa aktyvias pramogas mėgstančių miestiečių traukos objektu. Prisijunkite prie tūkstančių vilniečių ir pėstute, bėgdami ar mindami dviratį išbandykite sutvarkytą žemutinę Neries krantinę. O pasibaigus paskutiniam Neries dešinės krantinės tvarkymo etapui, vakarais čia rinksis ne tik aktyvieji, bet ir poilsio ištroškę miestiečiai.

Įsiliekite į Lukiškių aikštės veiklas

Po trisdešimties metų svarstymų ir stagnacijos Lukiškių aikštė įgavo naują veidą – stabų garbinimą pakeitė mėgavimasis savo miestu. Čia visada kas nors vyksta: šiltuoju metų laiku pažaiskite su vieninteliu pasaulyje fontanu, kurio spalvingam šokiui galima diriguoti, atsipalaiduokite skaitykloje po atviru dangumi, dalyvaukite gausybėje renginių. Žiemą aikštė taip pat nebeapmiršta – išbandykite čiuožyklą arba pasimėgaukite žiemine spalvoto fontano versija.

Miškas mieste – pabėgiokite Vingio parkeNaujos pėsčiųjų takų dangos į Vingio parką sutraukia vis daugiau tų, kurie sapnuoja vieną skaičių – 42 km maratoną. Prisijunkite ir jūs – net ir naktį, kadangi Vingio parko takuose įrengtas naujas apšvietimas.

Badmintonas, mankšta arba knyga skvere? Kodėl gi ne!19 atnaujintų miesto skverų ir viešųjų erdvių kviečia aktyviai pramogauti. Kam važiuoti į gamtą už miesto, jei ją galima rasti visai netoli namų? Kasmet Vilnius tampa vis žalesnis – per ketverius metus čia pasodinti 8608 medžiai.

Maudynės mieste9 miesto paplūdimiai laukia vandens mėgėjų – sutvarkyti 5 jau anksčiau vilniečių pamėgti paplūdimiai ir 4 įrengti visiškai nauji. Vienas populiariausių paplūdimių – Žaliųjų ežerų poilsiavietė – pasikeitė iš esmės: rekonstruoti trys mediniai tiltai, sutvarkyta infrastruktūra, o šiais metais veikti pradės ir nauja moderni gelbėjimo stotis. Karštą vasaros dieną nerkite į gaivią vėsą!

Gaudykite vėją raudonais dviračių takais

Olandai pavydi vilniečiams – tai pripažino olandų ekspertas Lennartas Noutas, pamatęs naujus Vilniaus dviračių takus. Lėkite su vėjeliu bent dviem iš jų: P. Vileišio taku, atveriančiu puikius vaizdus į Nerį, ir Žvėryne esančiu Birutės taku, kuris atsirado išlaisvinus Neries pakrantę nuo nelegalias tvoras užtvėrusių asmenų.

Kaip buvo prieš 4 metus?

Raudoni buvo tik Vilniaus stogai, bet ne dviračių takai. Baltos linijos, nupieštos tiesiog ant gatvių ir šaligatvių, dažnai vedė į niekur ir piktino dviratininkų bendruomenę. Tokie fiktyvūs dviračių takai šiuo metu trinami visame mieste – jie keičiami naujo standarto raudonais takais.

Sukurkite savo plaukimo rekordą

Neseniai duris atvėręs Fabijoniškių baseinas yra pirmasis, pastatytas mieste jau atkūrus nepriklausomybę. Jis leis visiems Vilniaus antrokams išmokti plaukti, o vakarais galbūt būtent čia pasieksite asmeninį plaukimo rekordą?

Sportuokite aikštelėse prie namų ar mokyklų

Mėgstate futbolą ar krepšinį? Miestas kuria vis daugiau galimybių kasdien mėgautis šiomis sporto šakomis. Prie įvairių Vilniaus mokyklų sutvarkyta 10 futbolo aikštynų, o miesto kiemuose – dešimtys krepšinio aikštelių, kuriose sportuoti gali visi norintys.

Kojomis pažinkite nuostabų miestą

Manote, kad gerai pažįstate Vilnių? Bet ar tikrai esate išnaršę visus rajonus, kuriuose galima rasti ne mažiau įdomių objektų nei miesto centre? Išbandykite projektą „Vilnius kojoms“ – net 40 maršrutų pėsčiomis, o juos įveikę tikrai galėsite sakyti: „Aš apėjau visą Vilnių.“ Pradėk nuo čia: www.vilniuskojoms.lt