RŪPINAMĖS
MIESTIEČIŲ GEROVE

Vaikai augs šeimose, kils atlyginimai,
nauji socialiniai būstai

Vaikai turi augti šeimose, ne globos namuose. Miestas gali ir turi padėti su sunkumais susidūrusiems savo piliečiams. O miestiečių gerove ir sveikata besirūpinantiems privalo būti deramai atlyginta. Tokiomis prioritetinėmis kryptimis pernai dar sparčiau nei anksčiau judėjo Vilniaus socialinė politika.

Globos namų pertvarka – visi vaikai augs šeimose

Vilnius sparčiausiai Lietuvoje įgyvendina globos namų pertvarką. Mieste jau išformuoti dveji vaikų globos namai iš keturių, šiemet pradėtas socialinės globos namų „Gilė” išformavimas. O sėkmingai skatinamas įvaikinimas džiugina rezultatais – pernai Vilniuje buvo įvaikinti 64 vaikai, parengtos 158 įtėvių ar globėjų šeimos.

Vilniuje įvaikinti vaikai bei vilniečiai vaikai, įvaikinti Lietuvoje arba užsienio piliečių:

Vilniuje parengta įtėvių ir globėjų šeimų:

Naujas socialinis daugiabutis

Gruodžio mėnesį duris atvėrė naujas sostinės savivaldybės socialinis daugiabutis, kuris namais taps daugiau kaip 180 socialinio būsto eilėje laukusių vilniečių.

Padidinti Vilniaus medikų atlyginimai

Skatindamas medikus likti dirbti šalyje, vienintelis Lietuvoje Vilnius skyrė papildomų savivaldybės biudžeto lėšų – apie 4 mln. eurų per metus – sostinėje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų ir slaugytojų atlyginimams didinti.

Drastiškai sumažėjusi eilė socialiniam būstui gauti

Ilgą laiką tarsi sustingusi vietoje buvusi eilė socialinį būstą gauti Vilniuje pradėjo ženkliai mažėti – vien per 2017 m. šią eilę pavyko sumažinti nuo 1837 iki 1342 laukiančiųjų.

Atlyginimai socialiniams darbuotojams didės iki 50%

Praėjusiais metais nuspręsta, kad šiemet Vilniuje atlyginimai socialiniams darbuotojams bus didinami beveik 50 proc.

Dalintis Facebooke