DAR DAUGIAU
DĖMESIO ŠVIETIMUI

Kad augti ir mokytis Vilniuje
būtų patogu ir įdomu

Per trejus metus švietimo srities finansavimas Vilniuje padidintas įspūdinga suma – nuo 200 mln. Eur iki 300 mln. Eur. Šios lėšos leidžia sparčiu tempu gerinti švietimo infrastruktūrą, didinti atlyginimus, plėsti auklėtojų skaičių, skirti papildomus finansus darželių bei mokyklų ūkinėms reikmėms.

Statomi vaikų darželiai

Jau projektuojami 2 nauji darželiai Pilaitėje ir Pašilaičiuose bei statomi moduliniai priestatai prie šešių darželių Antakalnio („Atžalėlė”), Gabijos („Gabijėlė”), Didlaukio („Gintarėlis”), I. Šimulionio („Strazdelis”), Žadeikos („Vandenis”) ir A.P. Kavoliuko („Medynėlis”) gatvėse.

Į darželius patenka visi vilniečių vaikai

Kadencijos pradžioje Vilniaus darželiuose trūko net 7000 vietų, o per trejus metus ši problema buvo išspręsta - dabar į darželius patenka visi vilniečių vaikai.

Planuojamas mokyklų statybų bumas

Šiuo metu planuojamos Vilniaus Balsių progimnazijos, Vilniaus Gabijos gimnazijos priestatų ir Pilaitės mokyklos statybos. O šią vasarą visu tempu prasidės modernizavimo darbai Vilniaus Aleksandro Puškino, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje, Lazdynų mokyklose ir Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje. Taip pat, bus tvarkoma ir 10 progimnazijų. Iš viso švietimo įstaigų statybai ir atnaujinimui šiemet numatyta skirti 16 mln. Eur – tokių švietimo įstaigų pokyčių miesto gyventojai laukė ilgą laiką.

Papildomi finansai Mokykloms ir darželiams

Efektyvaus finansų valdymo dėka, Vilniaus miesto savivaldybė antrus metus iš eilės turi papildomų biudžeto lėšų darželių ir mokyklų ūkinėms reikmėms: šiemet kiekvienam darželinukui numatyta skirti po 63 Eur, o kiekvienam moksleiviui – po 53 Eur.

Moderni elektroninė registracija ne tik į darželius, bet ir į mokyklas

Sutvarkius darželių elektroninės registracijos sistemą, pernai tokia registracijos forma buvo pritaikyta ir mokykloms – dabar vilniečiai interaktyviame žemėlapyje gali lengvai išsirinkti mokyklą ir į ją užregistruoti savo atžalas.

Padidinti atlyginimai darželių auklėtojoms

Pernai savivaldybė skyrė 2,2 mln. eurų darželinukus Vilniuje ugdančių pedagogų darbo užmokestį didinti. Nuo 2017 metų pavasario daugiau nei 1800 auklėtojų sostinėje gauna 150 eurų didesnę algą.

Didinamas auklėtojų skaičius

Daugiau auklėtojų darželiuose – daugiau dėmesio vaikams! Nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio Vilniaus darželiuose papildomai įsteigta 600 naujų auklėtojų pareigybių, kad visų darželių grupėse dirbtų ne mažiau kaip 3 ikimokyklinio ugdymo specialistai.

Dalintis Facebooke