MIESTAS,
ALSUOJANTIS GYVYBE

Kultūra, šventės, poilsis gamtoje
ir miesto pažinimas

Nepakartojamas vienybės jausmas, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ypatingą šventinę nuotaiką dovanojantys gražiausia pasaulyje Kalėdų egle besigėrinčiųjų naktiniai susibūrimai Katedros aikštėje, miestą puošiantys šiuolaikinio meno projektai, nauji pėsčiųjų takai – visos šios detalės kuria tik Vilniui būdingą aktyvaus, nuolatos atsinaujinančio ir niekada nemiegančio miesto atmosferą!

Kultūros projektai

  • Sostinės savivaldybė, pirmą kartą paskelbusi naują 0,5 mln. eurų vertės meno projektų rėmimo programą „Kuriu Vilnių“, liko maloniai nustebinta per labai trumpą laikotarpį sulaukusi net anovatoriškų ir ryškių miesto meno projektų. Iš jų atrinkti 18, kurių darbai miestą atnaujins ir papuoš greičiau nei per 2 metus.
  • Valstybės atkūrimo 100-mečio proga Tado Kosciuškos gatvės skvere atidengtas paminklas didiesiems tautiškumo skatintojams – broliams Petrui, Jonui ir Antanui Vileišiams.
  • Bendruomenės – viena pagrindinių gyvo ir aktyvaus miesto sudedamųjų. Jų saviraiškai, iniciatyvoms ir renginiams Vilniaus savivaldybė šiemet skyrė 25 tūkst. eurų. Praėjusiais metais šio finansavimo dėka miesto gyventojus bei svečius džiugino tokios šventės, kaip: Balsių bendruomenės šventė „Čia ir dabar“, „Užupio Respublikos Neprigulimybės jubiliejinė 20-oji šventė“, Čiurlionio trikampio bendruomenės surengtos Naujamiesčio Kalėdos ir daugybė kitų, nuostabiausias emocijas dovanojusių renginių.
  • Tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus paminklas kasdien miestiečius iš savo vardo aikštės sveikins jau nuo šių metų lapkričio 23 dienos. Šimtmečio proga dirbtuvėse kuriamas paminklas visuomenei pristatytas bus per Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro gimtadienį.

Atnaujinamos viešosios erdvės

  • Atgimsta Vingio parkas! Savo svečius jis pasitinka praėjusiais metais atnaujinta 7 km takų danga ir apšvietimu, atidaryta grilių zona bei daug žalesnėmis erdvėmis – vien pernai parke pasodinta daugiau kaip 2000 medžių. O šiemet visas dėmesys sutelktas į parko estrados restauravimo darbus.
  • Vilniečių pamėgtame Žaliųjų ežerų paplūdimyje rekonstruoti visi trys mediniai tiltai, įrengti nauji suolai, sutvarkyta aplinka.
  • Žaliausia Europos sostine vadinamame Vilniuje pernai pasodintas rekordinis per pastaruosius penkerius metus medžių skaičius – 3140.
  • Pradėtas tvarkyti vienas seniausių, dar XVII a. įkurtas, vilniečiams ir miesto svečiams atviras, greta technologijų miestelio „Vilnius TechPark“ esantis Sapiegų parkas.
  • Dar viena nauja ir moderni laisvalaikio erdvė – pernai pradėta tvarkyti Neries senvagės teritorija nuo Upės iki Ozo gatvės, ilgiems ir vaizdingiems pasivaikščiojimams miestiečius vilios jau 2020 metais!
  • Nuo rudens vilniečius ir sostinės svečius pasitinka saugesnės tvarkingesnės Stoties prieigos – visiškai atnaujinta žiedinė sankryža, jungianti Stoties ir Geležinkelio gatves.

Miestą pažinkite keliaudami pėsčiomis

Į kasdieninius miesto tyrinėjimus kvies baigiami įrengti 25 pažintiniai – turistiniai ir 15 kasdienio susisiekimo maršrutai. Įdomios ir malonių atradimų kupinos kelionės praturtins kiekvieną!

Valstybės atkūrimo šimtmečio šventė Vilniuje

Šimtmečio šventė sostinėje suvienijo tūkstančius meile Lietuvai plakančių širdžių! Įkvėpta nuostabaus patriotizmo idėjos, miesto savivaldybė pasistengė, kad nepakartojama Vasario 16-osios šventės atmosfera bei pakilios emocijos alsuotų kiekviename žingsnyje: įžiebti 100 laužų Gedimino prospekte, jaunimo eisena, kelionė laiku į 1918-ųjų Vilnių sostinės restoranuose, trispalve nušvitę istoriniai pastatai, šventiškai apšviesti tiltai, įspūdingas koncertas Katedros aikštėje su interaktyvaus Varpo instaliacija ir daugybė kitų, tą dieną miestiečius ir svečius džiuginusių, akimirkų.

Gražiausia pasaulyje Kalėdų eglė

Didinga, įstabi, tokia vienintelė ir kasmet vis iš nuostabos aiktelėti priverčianti sostinės Kalėdų eglė jau kelis metus iš eilės šiuo šventiniu laikotarpiu tampa vienu lankomiausiu objektu ne tik tarp pačių vilniečių, bet ir specialiai ja pasigėrėti atvykusių Lietuvos bei užsienio šalių gyventojų. Šiemet komplimentus Vilniui dosniai dalino pasaulyje įtakingiausi žiniasklaidos kanalai, vien Google paieška pasipildė apie 2 mln. rezultatų apie 2017 m. sostinės eglę, o keli Europos bei JAV leidiniai Vilniaus žaliaskarę pripažino viena gražiausių Europoje ar net pasaulyje!

Kuriamos Vilniaus gimtadienio šventės tradicijos

695-asis Vilniaus gimtadienis išsiskyrė įspūdinga staigmenų gausa miestiečiams ir svečiams – nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro skirtingose sostinės vietose vyko dovanų dalybos, buvo eksponuojamas Gedimino laiškas, mokyklose Vilniaus miesto istoriją moksleiviai originaliai prisiminė pamokose, o šią šventinę dieną užbaigė didingieji šv. Kristoforo apdovanojimai.

Dalintis Facebooke