LABAS,
MODERNUSIS VILNIAU

Ateitį pasitinkame
šiandien!

Šiuolaikinis miestas turi išnaudoti visas technologines galimybes. Rūpindamasi miestiečių gyvenimo ir darbo kokybe, Vilniaus mieto savivaldybė ne tik sudaro itin palankias sąlygas testuoti novatoriškus sprendimus, bet ir pati juos ruošia, bei, kaip galėdama sparčiau, taiko, kurdama ateities Vilnių šiandien.

Vilniuje išbandytas pirmasis bepilotis elektrobusas

Lapkritį centrinėse Vilniaus miesto gatvėse išbandytas bepilotis elektrobusas – pirmoji tokio tipo transporto priemonė Lietuvoje. O Vilniaus ambicija tapti vienu iš nedaugelio pasaulio miestų, kuriame bepiločiai elektriniai autobusai būtų ne tik egzotiška puošmena, o kasdieninė viešojo susisiekimo dalis – greitai gali tapti realybe.

Išmanioji parkavimo sistema

Norint pagerinti ir supaprastinti automobilių parkavimą, pernai rudenį Vilniuje tris mėnesius buvo testuojama išmanioji automobilių parkavimo sistema, kurios įgyvendinimas ateityje sostinės vairuotojams sensorinių daviklių pagalba leis patogiau rasti laisvas parkavimo vietas.

Mikrokompiuteriai visiems Vilniaus penktokams

Vilniuje gimusi nacionalinė iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ pernai visiems sostinės penktokams padovanojo po mikrokompiuterį „BBC Micro:Bit“. Šios iniciatyvos dėka, beveik 6000 mikrokompiuteriukų jauniesiems vilniečiams taps puikiais pagalbininkais, ruošiantis ateities profesijoms.

Savivaldybė persėda į elektromobilius

Vilniaus miesto savivaldybė įsigijo tris naujus „Volkswagen e-Up!” automobilius, kuriais mieste patruliuoja Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai. Modernaus miesto dalimi tapusios ekonomiškos transporto priemonės yra draugiškos aplinkai, saugios ir tyliai veikiančios.

Keltas per Nerį – „Uperis“
Pėsčiųjų ir dviratininkų kelionėms per Nerį skirtas ekologiškas, švytuoklinis upės srovės jėga varomas keltas „Uperis“ jau šiemet miestiečius džiugins nuolatinėmis kelionėmis. O kaip planuoja pernai išbandyto kelto kūrėjai, ateityje jį bus galima išsikviesti naudojant mobiliojo telefono aplikaciją.

Savivaldybės paslaugos Tavo kišenėje

Sparčiai modernėjantis Vilnius jau dabar savo gyventojams gali pasiūlyti net 121 savivaldybės paslaugą, kuria pasinaudoti galima per savo mobilųjį įrenginį net neiškeliant kojos iš namų.

Popieriniai dokumentai – istorija

Rūpindamasi aplinkosauga, nuo praėjusios žiemos savivaldybė sparčiai perėjo prie elektroninių dokumentų – mero potvarkiai, administracijos direktoriaus įsakymai, tarybos sprendimai rengiami tik kaip elektroniniai dokumentai. Šis sprendimas vien per metus leidžia sutaupyti daugiau kaip 20 tūkst. lapų bei išsaugoti bent 3 medžius.

Dronai – budriosios miesto sargų akys

Stengiantis užtikrinti dar didesnį miesto gyventojų ir svečių saugumą, į pagalbą pasitelkti puikiai vaizdus iš dangaus įamžinantys du dronai.

Dalintis Facebooke