VISO GERO,
VILNIAUS KERPĖS!

Naujasis Vilniaus veidas –
dešimtmečiais nespręstos problemos virsta miesto privalumais

Dalį miestui itin svarbių sričių – viešąjį transportą, sporto infrastruktūrą ir žmonių gyvenamąją aplinką – užgoždavo kitos, tuo metu prioritetinės, miesto problemos. Tačiau pernai antrasis planas tapo pirmuoju ir tai, kas iki šiol buvo įvardijama kaip Vilniaus trūkumai, tampa miesto privalumais!

Modernus ir patogus Vilniaus viešasis transportas net 290 naujų autobusų ir troleibusų

Tokio radikalaus viešojo transporto atnaujinimo pastaruoju metu nematė nė viena Europos sostinė – Vilnius perka net 250 naujų autobusų ir 41 troleibusą, kurie etapais iki metų pabaigos užpildys miesto gatves. Šiuo metu sostinėje jau kursuoja 100 naujų, aukščiausius saugumo ir patogumo standartus – vaizdo stebėjimo kameros, nemokamas belaidis internetas, galimybė pasikrauti išmaniuosius prietaisus – atitinkančių autobusų. O įgyvendinus visą viešojo transporto atnaujinimo procesą, daugiau kaip pusę milijono miesto transportu kasdien keliaujančių vilniečių džiugins net 6 iš 10 visiškai nauji autobusai.

Pirmieji nauji baseinai Vilniuje

Naujo baseino statybų Vilnius nematė jau tris dešimtmečius, o praėjusiais metais pradėti statyti net du baseinai. Mažesnysis – 25 metrų ilgio, 8 takelių – plaukimo baseinas S. Nėries gatvėje, Fabijoniškėse, duris atveria jau šį pavasarį. Plaukimo entuziastus ir mėgėjus subursiančioje erdvėje bus įrengta pirčių zona, treniruoklių ir sporto salės, 100 vietų žiūrovų tribūna bei persirengimo erdvės 140 lankytojų

Antrasis – tarptautinius plaukimo federacijos reikalavimus atitinkantis Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras turės du vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 metrų plaukimo baseinus. Aštuonių takelių, 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį. Reguliuojamas baseino gylis suteiks galimybę centre treniruotis visiems norintiems. Komplekse taip pat veiks treniruočių salės, sveikatinimo centrai, pirčių zonos, prie baseinų bus įrengtos 1000 ir 200 sėdimų vietų dydžio tribūnos žiūrovams.

Planuojama, kad pastačius naujus bei įtraukus privačių sporto klubų baseinus, visi pusseptinto tūkstančio Vilniaus antrokų galės mokytis plaukti.

Dešimtmečius lauktas naujasis Lukiškių aikštės veidas

Tris dešimtmečius neliesta ir sovietinį veidą su nedideliais kosmetiniais pakeitimais išlaikiusi Lukiškių aikštė pagaliau įgavo naują išvaizdą – po pusantrų metų trukusios rekonstrukcijos, Lukiškių aikštė atgimė draugiškesnė žmonėms, patogesnė renginiams ir žalesnė gamtos mylėtojams.

Sutvarkytose aikštės prieigose įrengtas naujas 2,5 m pločio dviračių takas ir 200 m ilgio A juosta. O vienintelis toks visose Baltijos šalyse interaktyvusis fontanas ne tik jai suteiks išskirtinumo, bet ir taps puikiu miesto gyventojų ir svečių traukos centru.

Atgimsta Vilniaus kiemai

Pernai ir užpernai atnaujinta net 700 Vilniaus kiemų, o šiais pokyčiais, kuriems savivaldybė 2017 m. skyrė daugiau kaip 2,5 mln. eurų, kasdien džiaugiasi dešimtys tūkstančių miestiečių. Tokio ženklaus ir sistemingo kiemų atnaujinimo, koks vyksta pastaruosius dvejus metus, Vilnius nebuvo matęs per visą Nepriklausomybės laikotarpį. O šiemet bus atnaujinti visi likę Vilniaus kiemai. Ir tai tik įkvepiančių pokyčių pradžia!

Kiemų veidą keis ir pernai vasarą startavusi Kaimynijų programa. Pirmasis tokios apimties projektas Lietuvoje visiems norintiems sudarys palankias sąlygas susitvarkyti savo kiemą – savivaldybė skiria po 10 eurų už 1 kv. metrą atnaujinamos teritorijos, o šiai programai iš viso numatyta skirti net 100 mln. eurų.

Nauja kultūros erdvė - Nacionalinė koncertų salė

Jau 2023 m. nuo Taurakalnio į miestą žvelgs nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė. Ilgą laiką tarsi užmiršti ir daug klausimų dėl ateities kėlę ant Tauro kalno įsikūrę Profsąjungų rūmai, praėjusių metų pabaigoje Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui ir Kultūros ministrei Lianai Ruokytei – Jonsson pasirašius Ketinimų protokolą bei veiksmų planą, įgavo naują viziją. Savivaldybė jau pritarė žemės, po buvusiais Profsąjungų rūmais, perėmimui visuomenės poreikiams, tad artimiausiu metu bus parengta galimybių studija, o rugsėjį skelbiamas Nacionalinės koncertų salės tarptautinis architektūrinis konkursas.

Finišo tiesiojoje Daugiafunkcio komplekso parengiamieji darbai

Praėjusių metų pabaigoje įgyvendintas Daugiafunkcio komplekso Šeškinėje konkursas, ryžtingu žingsniu davė startą Nacionalinio stadiono statyboms. Atsižvelgiant į Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) reikalavimus, dėl netinkamai atliktų procedūrų buvo pašalintas vienas iš dviejų konkurso dalyvių, todėl derybos šiemet tęsiamos su AB „Axis Industries“.

Šeškinės kalvose įsikūręs Daugiafunkcis kompleksas bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad jame bus įrengtas ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų stadionas bei sporto muziejus, 300 vietų vaikų darželis, 3 ar daugiau futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Dalintis Facebooke